Zespół

dr. Adi Weidenfeld
email:
a.weidenfeld@uw.edu.pl 

Adi Weidenfeld jest adiunktem w Katedrze Innowacji na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze obejmują międzyregionalne sieci wiedzy, dywersyfikację regionalną, innowacje w turystyce oraz atrakcje turystyczne. Obecnie pracuje nad projektem OPUS, finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki, który koncentruje się na sieciach wiedzy w regionach. Adi intensywnie bada relacje między przedsiębiorstwami, regionami a procesami innowacyjnymi z perspektywy ewolucyjnej geografii ekonomicznej. Pracował jako starszy wykładowca w Wielkiej Brytanii i ukończył stypendium Marie Curie w Finlandii. 

Opublikował ponad 140 prac akademickich, w tym ponad 40 artykułów (niektóre w wysoko ocenianych czasopismach, takich jak Regional Studies, Environment & Planning A, Environment & Planning C), a także working papers, zredagowane książki (4), rozdziały w książkach (14), raporty badawcze i referaty konferencyjne (Stowarzyszenie Studiów Regionalnych, Amerykańskie Stowarzyszenie Geografów, Instytut Małych Przedsiębiorstw i Przedsiębiorczości, Europejskie Stowarzyszenie Nauki Regionalnej) dotyczące powyższych tematów.

Brał udział w licznych badaniach, projektach przedsiębiorczych i doradczych finansowanych z zewnętrznych źródeł, w tym m.in. przez Economic and Social Research Council (ESRC), Scottish Executive, Cardiff and Co, rząd Walii, Higher Education Funding Council for Wales (HEFCFW), Federację Małych Przedsiębiorstw (FSB), Research Councils UK oraz National Endowment for Science Technology and the Arts (NESTA).

Koordynator Research Excellence Framework (REF) dla Szkoły Zarządzania. Członek Komitetu ds. Stopni Naukowych, Badań i Przedsiębiorczości Szkoły Zarządzania Cardiff Metropolitan University. Członek komisji awansów profesorów i wykładowców w Cardiff Metropolitan University.

mgr. Jakub Anusik
email: janusik@wne.uw.edu.pl 

Jakub Anusik jest doktorantem, badaczem i wykładowcą na Uniwersytecie Łódzkim, specjalizującym się w ekonomii politycznej, europejskiej integracji finansowej oraz kapitalizmie porównawczym. Uczestniczył w wielu projektach Narodowego Centrum Nauki (NCN), gdzie koordynował badania dotyczące takich tematów, jak międzynarodowa rola euro, wpływ krajowych instytucji gospodarczych na integrację UE oraz oddziaływanie funduszy unijnych na regionalne innowacje. Jego zainteresowania badawcze obejmują ekonomię polityczną integracji europejskiej, modele zróżnicowanej integracji oraz ekonomię instytucjonalną i rozwoju.

 Jego badania zostały niedawno opublikowane w monografii zatytułowanej „Varieties of Capitalism and the Political Economy of Differentiated Integration in Europe,” współautorstwa z prof. Rafałem Riedelem. Jakub prezentował swoje prace na czołowych konferencjach międzynarodowych, takich jak ECPR, oraz podczas seminariów m.in. w ARENA Center of European Studies na Uniwersytecie w Oslo.Samuel Gańko jest studentem na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale filozofii, na kierunku Bioetyka. Swoją pracę magisterską pisze na temat poziomu zrozumienia  etyki AI w polskich start-upach. Inne zainteresowania badawcze obejmują filozofię polityki, turystykę oraz etykę nowych technologii. 

Samuel Gańko
email: samuel.ganko@student.uw.edu.pl

Pełni obecnie funkcję asystenta badacza w projekcie, gdzie jego głównymi obowiązkami jest praca badawcza – przeprowadzanie i analiza badawcza wywiadów jakościowych oraz ankiet ilościowych w projekcie. Problemami Polskiej  turystyki zainteresował się „przy okazji”, gdy zauważył dużą niszę w przypadku ilości badań na temat obecnego stanu tego sektora gospodarki. 

Zdjęcie profilowe użytkownika Nick Clifton
Profesor Nick Clifton
email: nclifton@cardiffmet.ac.uk

Nick Clifton z Cardiff Metropolitan University w Wielkiej Brytanii jest profesorem geografii ekonomicznej i rozwoju regionalnego. Jego zainteresowania badawcze obejmują ekonomię regionalną, małe przedsiębiorstwa i przedsiębiorczość, sieci, strategię biznesową, innowacje i kreatywność, pracę zdalną oraz przestrzenie coworkingowe. W szczególności interesuje się tym, jak jednostki i firmy wykorzystują sieci do pozyskiwania wiedzy i innowacji. Opublikował ponad 140 prac akademickich, w tym ponad 45 artykułów naukowych na te tematy.

Nick prowadził badania finansowane przez Innovate UK (w tym ostatni raport na temat innowacji dla gospodarki o obiegu zamkniętym), Economic and Social Research Council (ESRC), Scottish Executive, rząd Walii, Higher Education Funding Council for Wales (HEFCFW), Federację Małych Przedsiębiorstw (FSB), Research Councils UK oraz National Endowment for Science Technology and the Arts (NESTA).

Obecnie pełni funkcję koordynatora Research Excellence Framework (REF) dla UoA17 (Zarządzanie) w Cardiff Met, gdzie przewodził studium przypadku REF2021 dotyczącemu rozwoju MŚP, ocenionemu na 3*. Jest członkiem Higher Education Academy oraz członkiem afiliowanym Centrum Badań nad Innowacjami (CIRCLE) na Uniwersytecie w Lund, Szwecja. Pełni również funkcję członka Rady Doradczej Wydawniczej czasopisma Growth and Change: a journal of urban and regional policy, wydawanego przez Wiley.

Profesor Rodolfo Baggio
email: rodolfo.baggio@unibocconi.it

Rodolfo Baggio posiada tytuł magistra fizyki (MPhys) z Uniwersytetu w Mediolanie oraz doktorat z zarządzania turystyką z Uniwersytetu Queensland w Australii. Przez ponad 20 lat pracował dla wiodących firm z branży technologii informacyjnych, a obecnie jest związany z Uniwersytetem Bocconi w Mediolanie (Włochy), gdzie koordynuje obszar Strategii Cyfrowych na kierunku magisterskim z ekonomii i turystyki oraz jest pracownikiem naukowym w Centrum Badawczym Dondena ds. Dynamiki Społecznej i Polityki Publicznej.

Rodolfo aktywnie prowadzi badania i publikuje w dziedzinie technologii informacyjnych, teorii złożoności oraz metod analizy sieci stosowanych w turystyce. Prowadził liczne kursy i wykłady na poziomie krajowym i międzynarodowym, jest członkiem Włoskiego Towarzystwa Fizycznego oraz członkiem Royal Geographical Society. W 2017 roku otrzymał nagrodę Hannes Werthner Lifetime Achievement Award od IFITT (International Federation for Information Technology in Travel and Tourism).

Konsultanci projektu

Hubert Gonera
Photo of Distinguished Professor Michael Hall
Profesor Colin Michael Hall
Profesor Dimitrios Stylidis